MICHELANGELO ANTONIONI: FOGLALKOZÁSA:RIPORTER
Foglalkozása: riporter /Professione: reporter/ – olasz-francia-spanyol-amerikai filmdráma, 126 perc, 1975, rendező: Michelangelo Antonioni, író: Mark Peploe, forgatókönyvíró: Michelangelo Antonioni, Mark Peploe, Peter Wollen, zeneszerző: Ivan Vandor, operatőr: Luciano Tovoli, díszlettervező: Osvaldo Desideri, jelmeztervező: Louise Stjernsward, producer: Carlo Ponti, vágó: Michelangelo Antonioni, Franco Arcalli, szereplők: David Locke – Jack Nicholson, lány – Maria Schneider, Rachel Locke – Jenny Runacre, Martin Knight – Ian Hendry, Stephen – Steven Berkoff, Achebe – Ambroise Bia, Witch doktor – James Campbell
Az egyik Észak-Afrikai országba utazik David Locke újságságíró, hogy riportot készítsen a gerillák harcáról. A sivatagban lévő szállodában találkozik a fegyvercsempésszel, aki váratlanul meghal. A kiégett riporter úgy érzi, itt az alkalom, hogy elmeneküljön régi életéből. Felveszi a halott férfi személyazonosságát és magához veszi a határidőnaplóját, amely Afrikán és Európán át veszedelmes fegyvercsempészekhez és egy titokzatos fiatal nőhöz vezeti. Locke kénytelen szembesülni a ténnyel, hogy bár sikerült megszabadulnia előző életétől, az új bőre egyre szűkebb rá.
A filmklubot vezeti: Harmat György filmkritikus
Harmat György filmkritikus, filmesztéta. Már bölcsészkari szakdolgozatát is filmről írta (Bergman: Szenvedély). Volt a Magyar Televízió film- és programszerkesztője. 1998-99-ben a Magyar Hírlap filmkritikusa. Szerkesztett, lektorált filmtárgyú könyveket. Színházról is ír. Legjelentősebb publikációs fóruma a Filmvilág (A realizmus csele, Előítélet a börünk alatt – Pasolini, Kizökkentek az időből – Maár Gyula, Ha a szellem szabad stb.), a Filmkultúra (Az erdő mégsem háza a harmóniának – Kézdi-Kovács Zsolt, Ha az élet színjáték – Fassbinder, Ferreri mester meséi, Hópehely, tollpihe, élet és halál – Steve McQueen: Éhség stb.) és a Librarius online kulturális magazin (Robert Wilson ereje stb.). Tanulmánya jelent meg (Godard: hogyan rombol és épít?) a JLG/JLG – Jean-Luc Godard dicsérete, avagy a filmművészet önfelszámolása című kötetben.
Belépődíj: 900 Ft (Önkéntes jegyszedő: Votisky László)