Vendégünk lesz: JÓLESZ GYÖRGY és ANTON BRUCKNER
2 in 1 Rejtett relációk – Jólesz György előadása
„Anton Bruckner (1824–1896) munkásságát még zenész körökben is szokás úgy megítélni, hogy egysíkú. Hogy aki egy szimfóniáját ismeri, az ismeri az összest. Ez az állítás természetesen nem igaz, még akkor sem, ha tekintetbe vesszük, hogy Beethoven vagy Mahler szimfóniatermése jóval sokszínűbb képet mutat. Izgalmas volna kimutatni, egymástól mennyire eltérő három egyéniség az V., a VI. és a VII. szimfónia, ez azonban másik tanulmány tárgya lehetne. Ám a VI. szimfónia méltó figyelmünkre a tudattalan hatások kutatásánál is.
Az 1881-ben keletkezett mű hangneméül Bruckner a közmegegyezés szerinti egyik legderűsebbet, az A-dúrt választotta, ez Mendelssohn IV. (Olasz) szimfóniájának is a hangneme. Megpróbálunk szemügyre venni néhány furcsa hasonlóságot, esetleg analógiát a két alkotás között.”
Jólesz György teljes írása itt
Jólesz György 1958-ban született Budapesten. Zeneiskolai magánének- és szolfézstanár képzettséggel dolgozott a Hungaroton Magyar Hanglemezgyártó Vállalatnál mint montírozó és zenei rendező, a Magyar Rádiónál, illetve az MTVA-nál mint hangmester, promóciós producer és műsorvezető. Eddig hat mesekönyve jelent meg.
Belépő: tetszőleges (Jólesz György a Műhely támogatására ajánlja.)