TÓTH VIKTOR – LUKÁCS MIKLÓS – ORBÁN GYÖRGY TRIÓ
„Tóth Viktor a fiatal magyar jazz generáció egyik legtehetségesebb tagja” – írja róla rendszeresen a sajtó, Climbing with mountains című albuma a 2007-es év legjobb jazz lemeze díjat nyerte el, 2011-ben pedig a Fidelio országos szavazásán a 2010-es év jazz személyiségének választották. A szaxofonos saját magát mégis egy úton járó kereső emberként látja, zenei törekvéseiben az egyetemes harmóniával vágyik egységre. Olyan nagyságokkal játszott együtt, mint Hamid Drake (dob), Henry Franklyn (bass), William Parker (bass), Dresch Mihály (sax), közös koncertjeiket a zenész mint a tanulás, önfejlesztés nagyszerű alkalmait látja. Hangszeres játékára a dinamikus, mégis érzékeny kifejezésmód jellemző, zenei megnyilvánulásaiban a pillanat energiáit kívánja megragadni. Játszott Európa és az Egyesült Államok számos jazz fesztiválján, saját tercettjét vezeti, kortárs táncossal duettezik, népzenét gyűjt, zenét szerez, új utakat keres.
Lukács Miklós cimbalomművész, zenészcsaládban született. Már gyerek és ifjúkorában országos és nemzetközi versenyeket nyert vagy ért el helyezést ezeken. 1999-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán komolyzenészként diplomázott. Klasszikus zenei pályán akart továbblépni, de elmaradtak a felkérések, ezért is érdeklődése egyre jobban a dzsessz és népzene felé fordult. A mai napig számos ilyen formáció – többek közt a Borbély Műhely, az East Side Jazz Company, a Palya Bea Quintet, a Dresch Quartet, Mitsoura együttes, illetve a Dés András-Szandai Mátyás által alapított Konzervnyitó Akciócsoport régebbi vagy jelenlegi résztvevője. 2006-ben megalakította saját zenekarát Lukács Miklós Quintet néven, duólemezt készített Szakcsi Lakatos Bélával és Balogh Kálmánnal. Olyan világsztárokkal muzsikált együtt, mint Herbie Mann, Chico Freeman, Steve Colman, Archie Shepp vagy Uri Caine. A kortárs zene avatott tolmácsolója hangszerén, különös tekintettel Kurtág György és Eötvös Péter műveire. Játszott pl. a Varsói Filharmonikusok, Hamburgi Filharmonikusok, Budapesti Fesztiválzenekar, a BBC Szimfonikusok társaságában. Komponistaként szintén egyre ismertebb. 2011-ben novemberében megkapta Esterházy Péter ajánlására az AEGON Művészeti Társdíjat.
Orbán György hat éves korától kezdett klasszikus gitáron játszani. 18 évesen váltott bőgőre, ekkor érezte meg, hogy ezen a hengszeren képes leginkább kifejezni önmagát. 2003-ban harmadik díjat nyert a Magyar Rádió által meghirdetett jazz-bőgő versenyen. Számos fontos nemzetközi fesztiválon fellépett, tagja a Szakcsi Lakatos Béla által vezetett New Gypsy Jazz formációnak, – Tony Lakatos társaságában – játszik az együttes által készített albumon is.
http://www.youtube.com/watch?v=a5_l2pG1iWk&feature=BFa&list=PL0B92383F1F421F49
Belépődíj: 1.200, diák 900 Ft (Önkéntes jegyszedő: Lili és Peti)